فرزندآوری عامل نشاط و سلامت روانی والدین و افزایش امید به آینده

فرزندآوری عامل نشاط و سلامت روانی والدین و افزایش امید به آینده

فرزندآوری عامل نشاط و سلامت روانی والدین است . جامعه آن هنگام نشاط دارد که خانواده ها در نشاط و آرامش به سر ببرند؛ از جمله عوامل زیاد شدن نشاط در زندگی مشترک، فرزند آوری است. همان طور که گل های بهشتی باعث سرور و شادی اهل بهشت می شوند، فرزند صالح نیز می تواند باعث سرور و نشاط والدین خود شود. فرزندان موجب نشاط و شادمانی والدین می شوند و گذراندن وقت با کودک و بازی با او یکی از بهترین لحظات زندگی والدین به شمار می آید.

یکی دیگر از فواید فرزند آوری افزایش امید به آینده است . با ورود فرزندان به کانون گرم خانواده، زندگی سرشار از موفقیت خواهد بود، چرا که شکوفایی و رشد فرزندان برای والدین بسیار زیباست و نتیجه ی زحماتی است که آن ها با دل و جان متحمل شده اند و موجب می شود بذر خوشبختی و امید در دل والدین جوانه بزند و بدانند که در آینده تنها نیستند.[1][1]  . رک. حسینی طهرانی ، محمد حسین ، همان کتاب ، صفحه 142 .

 مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

حسادت کودک
ادامه مطلب