دعا برای کثرت فرزندان در کلام امام سجاد علیه السلام

دعا برای کثرت فرزندان در کلام امام سجاد علیه السلام

در صحیفه سجادیه ، حضرت امام سجاد علیه السلام  در دعای خود برای فرزند می فرمایند : " اللهم اشدد بهم عضدی ، و اقم بهم اودی ، و اکثر بهم عددی ، و زین بهم محضری ، و احی بهم ذکری ، و اکفنی بهم فی غیبتی ، و اعنی بهم علی حاجتی ، و اجعلهم لی محبین ."

خداوندا ، به وسیله فرزندانم بازوی مرا محکم کن و ناملایمات مرا سامان بخش و به واسطه وجود آن ها تعداد افراد مرا زیاد کن و با حضور آن ها در کنار من حضور مرا در چشم دیگران زینت بخش و با وجود آن ها یاد مرا زنده کن و با بودن آن ها نبودن مرا جبران و کفایت کن و مرا در رسیدن به خواسته هایم به وسیله آن ها کمک کن ، و آن ها را دوستدار من قرار بده .[1]

حضرت امام سجاد علیه السلام ،فرزندانی  کمک رسان ، سامان بخش ناملایمات ، زینت بخش ، زنده کننده یاد ایشان ، جبران کننده نبودن ایشان بعد از شهادت و محب والدین  از خداوند طلب می کند .

دعای معصوم نشان دهنده ی آن است که در نظام تشریع تمایل به فرزندآوری، مطلوبیت دارد.

عبارت اکثر بهم عددی، نشان دهنده ی آن است که کثرت فرزندان در نگاه معصومین علیه السلام فی نفسه موضوعیت دارد. و درکنار توجه به کمیت، به کیفیت ایشان هم نظر دارند و برای داشتن فرزند صالح دعا می کنند.[1]  . علی ابن حسین،امام چهارم ، صحیغه کامله سجادیه با ترجمه فارسی ، غرویان ،محسن ، ابراهیمی فر، عبدالجواد ، قم ، نشر الهادی ، 1376 ، صفحه 120 ، دعای 25 .

 مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

دزدی در کودکان(قسمت اول)
ادامه مطلب