نادیده گرفتن نقش همسری توسط زنان، از موانع تمایل مردان به فرزندآوری

نادیده گرفتن نقش همسری توسط زنان،  از موانع تمایل مردان به فرزندآوری

یکی از موانع تمایل مردان به فرزندآوری، توجه بیش از حد مادر به فرزند و کم توجهی به همسر بعد از تولد فرزند است.

 اگر مادری در یک شبکه مفهومی در کنار پدری و همسری قرار گیرد؛ همسری بر مادری اولویت دارد. همسری، پیش نیاز است. اگر رابطه بین دو همسر و الگوی ارتباطیشان درست باشد می توانند تأثیر مثبتی بر روی فرزند بگذارد.

در ارتباط صحیح بین همسران که مرد از جایگاه خود به عنوان مدیر خانواده برخوردار باشد و حرمت وی در درجه بالاتری قرار گیرد، فرزندان خود را دارای پدری نیرومند میابند.

وقتی پدر تکریم شود در حالی شخصیت فرزندان شکل می گیرد که کرامت انسانی خود را می شناسند. بر این مبنا فرزند که خود را بزرگوار می بیند از درون میل به بدی ها پیدا نمی کند و از طرفی با دریافت اقتدار لازم از پدر و مادر اگر به بدی ها رو کرد، پدر و مادر توان اصلاح و هدایت وی را خواهند داشت.

اگر مادران بعد از تولد فرزندان این مبنا را در نظر بگیرند و برای انجام نقش مادری ، نقش همسری را نادیده نگیرند، علاوه بر رسیدن به نتیجه ی چشم گیری تعالی فرزندان، تمایل مردان به فرزندآوری نیز بیش تر می شود.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

پس انداز کردن کودکان
ادامه مطلب