اولویت اول زندگی زنانه

اولویت اول زندگی زنانه

خانم عزیز، درسته که هر زن یا مردی اگه ایمان داشته باشه و عمل صالح انجام بده به قرب الهی میرسه، ولی اگه خوب به صدای فطرتت گوش کنی به وضوح این صدا رو می شنوی که راه رشد و تعالی تو با راه رشد و تعالی آقایون متفاوته.

بهترین کارها برای تو همسرداری و فرزندآوریه. این ها اولویت اول و دومن. نقش اجتماعی و سایر جنبه های زندگی اولویت های بعدی اند.

قَالَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ علیه السلام:« جِهَادُ الْمَرْأَةِ حُسْنُ التَّبَعُّل‏»[1]

امام علی علیه السلام فرمودند: « جهاد زن، خوب شوهرداری کردن است.»

قال رسول الله صلی الله علیه و آله: «الجهاد فقالت امرأه یا رسول الله ما للنساء من هذا شی ء ؟ فقال :بلی للمرأه ما بین حملها الی فطامها من الجر کالمراببط فی سبیل الله فإن هلکت فیما بین ذلک کان لها مثل منزله الشهید .»

پیامبر از جهاد سخن گفتند ، زنی به رسول خدا گفت : سهم و بهره زن ها از جهاد چیست ؟ رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند از زمان شروع بارداری تا انتهای شیردهی ، زن مانند شخصی است که در راه خدا در حال جهاد است و اگر در این مدت بمیرد در نزد خداوند مقام شهید را دارد . [2]

 [1]  . الكافي، ج‏5، ص9.

[2]  . مجلسی ، محمد باقر ، بحارالانوار ، همان ، جلد 104 ، صفحه 97 .

 مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

ترس در سنین مختلف
ادامه مطلب