سختی تربیت فرزند نباید مانع فرزندآوری شود.

سختی تربیت فرزند نباید مانع فرزندآوری شود.

سختی تربیت فرزند نباید مانع فرزندآوری شود.

مِنْ كِتَابِ الْمَحَاسِنِ عَنْ بَكْرِ بْنِ صَالِحٍ قَالَ: كَتَبْتُ إِلَى أَبِي الْحَسَنِ الثَّانِي ع أَنِّي اجْتَنَبْتُ طَلَبَ الْوَلَدِ مُنْذُ خَمْسِ سِنِينَ وَ ذَلِكَ أَنَّ أَهْلِي كَرِهَتْ ذَلِكَ وَ قَالَتْ إِنَّهُ يَشْتَدُّ عَلَيَّ تَرْبِيَتُهُمْ لِقِلَّةِ الشَّيْ‏ءِ فَمَا تَرَى فَكَتَبَ ع اطْلُبِ الْوَلَدَ فَإِنَّ اللَّهَ يَرْزُقُهُمْ.[1] [2]

یکی از اصحاب امام کاظم علیه السلام می گوید: خدمت آن حضرت نامه ای نوشتم و عرض کردم: مدت پنج سال است که از بچه دار شدن جلوگیری می کنم به دلیل آن که همسرم فرزند نمی خواهد و می گوید: تربیت فرزندان برای من دشوار است چرا که امکانات نسبی نداریم. نظر شما چیست؟

امام کاظم علیه السلام در پاسخ مرقوم فرمودند : فرزند طلب کن که خداوند متعال روزی آن ها را می دهد .

در این روایت فردی سوال کننده درباره  روزی مادی فرزند خود ابراز نگرانی نکرده است، بلکه درباره تربیت و نگهداری فرزند ابراز نگرانی کرده است. ممکن است که تعبیر حضرت درباره روزی فرزند ، شیوه صحیح تربیت فرزند باشد که باید در این مورد نیز نگران نبود و با توکل بر خدا تلاش کرد.

 [1] مكارم الأخلاق، طوسی، ص224.

[2]  . مرآة العقول فی شرح اخبار آ ل رسول ، جلد 21 ، صفحه 7.

 مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

لحن قاطع لازمه ی اقتدار والدین
ادامه مطلب