نکاتی برای پسر دار شدن

نکاتی برای پسر دار شدن

اگر پسر می خواهید

رژیم غذایی مادر می‌تواند جنسیت نوزاد را تغییر دهد

هیچ چیز مانند یک صبحانه پر و پیمان که حاوی مواد قندی هم باشد، احتمال اینکه یک زن فرزند پسر پیدا کند، را افزایش می‌دهد.

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه یک بررسی که در انگلیس انجام شده است، نشان می‌دهد رژیم غذایی کم‌انرژی که حداقل کالری، مواد معدنی و مواد مغذی را داشته باشد، با احتمال بیشتری به تولد نوزاد دختر منجر می‌شود.

فیونا ماتیوز از دانشگاه اکستر در انگلیس و همکارانش می‌‌خواستند که دریابند که آیا رژیم غذایی زن تاثیری در جنسیت فرزند او خواهد داشت یا نه.

این پژوهشگران از 740 زن که برای اولین بار باردار شده بودند و از جنسیت جنین خود آگاه نبودند، خواستند تا اطلاعات مشروحی در مورد عادات غذاخوردن خود پیش و از باردارشدن ارائه کنند.این زنان بر حسب میزان کالری دریافتی در حول و حوش زمان لقاح به سه گروه تقسیم شدند.

پنجاه وشش درصد زنان گروهی که بیشترین میزان دریافت کالری را داشتند، نوزاد پسر داشتند، در حالیکه در گروهی که کمترین میزان مصرف غذا را داشتند، این میزان 45 درصد بود.

گروهی که بیشتر نوزاد پسر به دنیا آورده بودند، علاوه بر میزان بیشتر کالری دریافتی، با احتمال بیشتری طیف وسیع‌تری از مواد مغذی از جمله پتاسیم، کلسیم و ویتامین‌های C، E و B12 دریافت کرده بودند.

نسبت نوزاد پسر همچنین برای زنانی که روزانه دست کم یک ظرف غلات صبحانه می‌خوردند، در مقایسه با افرادی که یک ظرف یا کمتر از آنها در هفته می‌خوردند، به شدت بالا می‌رفت.

به گفته این پژوهشگران این یافته‌های غیرمنتظر با تغییر تدریجی به نفع دختران در نسبت‌های جنسی نوزادان تطبیق دارد.

پژوهش‌های قبلی نشان داده است که علیرغم همه‌گیری فزاینده چاقی، میزان میانگین دریافت کالری در اقتصادهای پیشرفته کاهش پیدا کرده است. شمار بزرگسالانی که صبحانه نمی‌‌خورند نیز به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است.

به گفته این پژوهشگران یافته‌های آنها ممکن است توضیح‌دهنده این امر باشد که چرا در کشورهای پیشرفته که زنان جوانان به رژیم‌های کم کالری روی آورده‌اند، جمعیت پسران در حال کاهش است.

دکتر ماتیوز می گوید یافته‌های این بررسی به یک "مکانیسم طبیعی" برای انتخاب جنسیت اشاره می‌کند.

رابطه میان رژیم‌ غذایی غنی و کودکان مذکر ممکن است توضیحی تکاملی داشته باشد.

در اغلب گونه‌ها شما فرزندان مذکر می‌تواند بسیار بیشتر از فرزندان مونث باشد. اما تنها اگر شرایط مطلوب باشد- در شرایط نامطلوب اعضای نر گونه ممکن است اصلا نتوانند جفت‌‌گیری کنند، در حالیکه ماده‌ها به طور مداوم‌تری تولیدمثل می‌کند.

اگر مادر منابع فراوانی در اختیار داشته باشد، صرف منابع در تولید فرزندان مذکر معقول است، زیرا به نسبت به داشتن یک دختر، احتمال بیشتری وجود دارد که برای او نوه‌های بیشتری تولید کند. اما در زمان‌های کمبود منابع، سرمایه‌گذاری بی‌خطرتری است.

پژوهش‌ها در مورد "لقاح آزمایشگاهی"(IVF) نشان‌دهنده آن بوده است که میزان‌های بالاتر گلوکز یا قند، رشد و نموی رویان‌های مذکر را تحریک می‌کند، در حالیکه باعث مهار رشد رویان‌های مونث می‌شود

 

اگر میخواهید فرزندتان پسر بشود بخوانید.........

امام صادق(ع):

چون خواستی با همسرت نزدیکی کنی دست راستت را بر ران چپ همسرت بگذار و سوره قدر را هفت بار بخوان,سپس نزدیکی کن و هنگامی که اثار حمل پیدا شد,هر وقت زن در شب پهلو به پهلو شود,دست راست خود را بر ران راست او بگذار و هفت مرتبه سوره قدر بخوان......

و در روایتی دیگر ایشان فرمودند اگر خواهان فرزند پسر هستی هنگام نزدیکی دست راست خود را بر طرف راست ناف همسر بگذار و هفت مرتبه سوره قدر بخوان,و هر روز صبح و شام هفت بار سبحان الله, ده بار استغفرالله و نه بار سبحان الله العظیم بگوید و در دهمین بار ایات ۱۰ تا ۱۲ سوره نوح را بخواند.

مکارم الاخلاق/۲۲۵

جامع الاخبار/۱۰۴

 

 

نسخه های گیاهی موثردر تولید نوزاد پسر

 

 

1توت فرنگی:

🌴توت فرنگی میوه ای که ترشی خون را از بین برده وخون ومحیط داخلی رحم را قلیایی میکند .به همین دلیل چنانچه زن چند ساعت قبل از آمیزش مقداری از این میوه بخورد ،دهانه رحم او قلیایی شده وکروموزومهای ماده را از بین می برد .ومحیط رحم را برای پرورش نطفه پسر آماده می کند.

 

2انگور:

🌴انگور نقش زیادی در قلیایی کردن ترشحات رحم دارد وبه میزان زیادی کروموزومهای ماده را ازبین می برد ودر نتیجه کروموزمهای نر مجالی بیشتر برای رشد ونمو پیدا می کنند.به همین جهت مصرف آن به افرادی که خواهان به دنیا آوردن نوزاد پسر هستند توصیه می شود.

 

3کاسنی:

🌴امام صادق علیه السلام میفرمایند:والدینی که کاسنی زیاد مصرف می کنند پسر بیش از دختر دارند .بررسی های آزمایشگاهی در طب جدید نیز این گفته را ثابت کرده که نقش کبد در ساختن کروموزمهای نر وتا حدودی ماده نطفه زیاد است وچون کاسنی در نوسازی سلول های کبدی وتقویت کبد نقش برجسته ای دارد،

 

4فلفل سیاه:

🌴چنانچه زنی در ماه اول حاملگی خود روزی دو عدد فلفل سیاه نسائیده را میل نماید ودر ضمن از غذاهایی که حاوی هورمون مردانه بوده ودر تقویت شهوت ومیل جنسی مردان موثرند استفاده کنند به طور قطع نطفه او پسر خواهد شد.

 

5زعفران:

🌴استفاده مردان از چای زعفران به تنهایی یاهمراه با کمی نبات چند ساعت قبل از نزدیکی به دلیل تاثیر فوق العاده آن در افزایش تولید اسپرم وزیاد شدن نسبت کروموزم های نر به ماده موجب پسر شدن نطفه خواهد گردید.

 

6میگو:

🌴خوردن میگوی کباب شده توسط مرد چند ساعت قبل از آمیزش به دلیل وجود فسفر فراوان وکالری زیاد در تقویت نیروی جنسی وتولید اسپرم موثر بوده ،نطفه ونوزاد بعدی را پسر خواهد نمود.

 

7سایر گیاهان وداروهای مقوی میل جنسی:

🌴موز،خرما،مغز،جنسینگ،زنجبیل،و...از جمله گیاهانی هستند که مصرف آنها توسط مردان علاوه بر رفع ضعف نیروی جنسی وافزایش میل به جماع ،چند ساعت قبل از نزدیکی ،تولید اسپرم را افزایش داده ود پسر دارشدن نطفه آنها موثر است.

 

8100گرم تخم هویج راشسته وپس از خشک نمودن آن را به 3قسمت مساوی تقسیم کنید،یک قسمت آن را در 500میلی لیتر آب جوش دم کرده وبه مدت 20دقیقه در اولین قاعدگی قبل از صرف صبحانه میل کنید.بعد از خوردن صبحانه راس ساعت 11صبح 2عدد خرمای سیاه میل کنید .دومین وسومین روز قاعدگی راهم مثل اولین روز

 

در طب سنتی راهکارهای متعددی وجود دارد که به گفته درمانگران می توانند احتمال پسر دار شدن شما را افزایش دهند. عموم این توصیه ها با تغییر در PH واژن به شما کمک می کنند تا جنسیت جنینتان را تعیین کنید. بنابراین باید از چند ماه مانده به بارداری و از اولین روز شروع دوران قاعدگی شروع شده و بعد از پایان قاعدگی همچنان تا 19 روز بعد ادامه یابند.

 

دور این غذاها خط بکشید

پیاز، کرفس، کاکائو، میگو و ماهی و سایر غذاهای دریایی و همچنین لبنیات جزو غذاهایی است که انس شما را برای ختردار شدن بیشتر می کندف بنابراین اگر می خواهید جنینتان پسر باشد یا باید آنها را از برنامه غذایی روزانه خود حذف کنید یا مصرفشان را به شدت محدود کنید.

 

نمک بخورید

توصیه به مصرف غذاهای خوش نمک یکی دیگر از سفارشات درمانگران طب سنتی است که احتمال پسرزایی را بیشتر می کند و در برنامه های غذایی نوین همچون «ون دو کار» و... هم به آن اشاره شده است.

 

ماءالشعیر ممنوع

اگر اهل خوردن ماءالشعیر هستید، باید تا بعد از پسر دار شدن دور این نوشیدنی را خط بکشید چون PH واژن را بالا می برد و در نتیجه شانس شما را برای دشاتن نوزاد پسر کم و کمتر می کند. یادتان باشد که مصرف جوانه گندم هم می تواند همین تاثیر را داشته باشد. البته خود گندم این تاثیر را ندارد و اتفاقا در طب سنتی توصیه می شود که برای افزایش احتمال پسر شدن جنین مادر از حلیم گندم به وفور استفاده کند.

 

آب و خرما یادتان نرود

بر اساس توصیه های طب سنتی مادرهایی که می خواهند پسر دار شوند نباید اجازه دهند که بدنشان کم آب بماند و به اصطلاح خشک شود. استفاده از 2 عدد خرما بعد از وعده غذای اصلی به عنوان یکی از توصیه های طب سنتی جهت پسر دار شدن مطرح است.

 

پسر دار شدن با کمک دم نوش ها

دم نوش قاصدک از ججمله دم نوش هایی است که به قلیایی شدن بدن کمک کرده و احتمال پسر زایی را بیشتر می کند. همچنین توصیه می شود مادرانی که می خواهند جنینشان پسر باشد از چای رزماری غافل نشوند که هم ضد التهاب است و هم سرشار از انواع ویتامین.

 

کاسنی را جدی بگیرید

یکی از توصیه های طب اسلامی برای پسر دار شدن مصرف کاسنی است که در دو حدیث ازامام صادق(ع) هم به آن اشاره شده استو ایشان در حدیثی که در وسایل الشیعه نقل شده فرموده اند: بر تو باد (خوردن) کاسنی که آب (کمر) را افزون و فرزند را زیبا می کند و [مزاج] گرم ملایمی دارد.

در جلد دیگری از همین کتاب هم آمده است: هر کس دوست دارد مالش زیاد شود و پسردار شود؛ کاسنی زیاد بخورد.

 

مصرف مواد غذايي كه بايد مصرف آن محدود گردد:

1- شير و ماست و پنير و خامه و سرشير و دوغ

2- ماهي و خاويار و ساردين(به جز ميگو)

3- كاكائو و قهوه و مخمر آب جو (مالشعير)

4- فلفل سبز و كدو و كلم و جوانه گندم و سويا و چغندر قرمز و شلغم.

5- سركه و آب غوره

حالا رژيم غذايي مرد:

رژيم غذايي داراي پروتئن بالا و فسفر بالا و غذاهاي داراي زبيعت گرم و ويتامينC فراوان مي تواند حركت اسپرم ها تعداد اسپرم ها و شكل نرمال اسپرم ها را افزايش دهد.

ماهي-ميگو-مرغ-تخم مرغ-خاويار-فندق-پسته-بادام-گردو-عسل-فلفل سياه-كنجد سياه-موز-خرما-زعفران-حلوا شكري-تخمه آفتابگردان-جگر-پنير دارچين-نارگيلمركبات-تربچه-ريحان-جعفري-نعنا-سير-هل

زن بايد از مصرف شيرينيجات(بيسكويت-قند -شكر-نوشابه هاي گازدار -كيك-مرباو...)خوداري كند شيرينيجات باعث اسيدي شدن خون مي شود ولي براي مرد اشكالي ندارد.

مصرف خرما و عسل وقند هاي طبيعي اشكالي ندارد

ميوه‌هاي كم‌پتاسيم: سيب‌، نارنگي، ليمو، گريپ‌فروت، انگور، گيلاس، توت‌فرنگي، هلو، آناناس، هندوانه، تمشك، زغال‌اخته.

 

* ميوه‌هاي پرپتاسيم: موز، خرما، پرتقال، كيوي، گلابي، آلو، شليل، زردآلو، طالبي، گرمك، خربزه، ميوه‌هاي خشك.

 

* سبزي‌هاي كم‌پتاسيم: خيار، جوانه حبوبات، كاهو، كلم، گل‌كلم، كلم بروكلي، پياز، لوبياسبز، فلفل سبز، كدو سبز، بادنجان، شلغم، هويج، تربچه، ريواس، قارچ.

 

* سبزي‌هاي پرپتاسيم: گوجه‌فرنگي، سيب‌زميني، چغندر، باميه، كدوحلوايي، فلفل تند.

 

* نكته: پختن سبزي‌ها سبب بالا رفتن مقدار پتاسيم قابل جذب آنها مي‌شود. بنابراين بهتر است سبزي‌ها به شكل خام مصرف شوند

 مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

با ما در تلگرام و اینستاگرام همراه باشید
ادامه مطلب